חזרה

סרטן העור בחולים שטופלו בהקרנות לגזזת

בעיה מאוד שכיחה בישראל כמו ברוב ארצות העולם הם גידולי סרטן עור בחולים שטופלו בהקרנות לטיפול בגזזת (פטרת העור והשערות בקרקפת). הגידולים שמופיעים בחולים אלה הם בעיקר מסוג בזליומה או סרטן תאי בסיס (Basal Cell Carcinoma) ובעיקר מסוג מיוחד עם פיגמנט – שנראות שחורות ומזכירות מלנומה.

גם גידולים אחרים יכולים להופיע בעקבות ההקרנות לגזזת –

בעור גידולים מסוג סרטן תאי קשקש (Squamous Cell Carcinoma), במח גידולים שפירים וממאירים מסוגים שונים, ובבלוטת התריס גידולים סרטניים.

הטיפול בהקרנות לגזזת היה טיפול מקובל לפטרת הקרקפת בכל העולם, בשנות ה- 40 עד שנות ה- 60 של המאה הקודמת. התוצאות המאוחרות של הטיפולים הללו התגלו רק כעבור שנים רבות. אז התברר שלאחר תקופת דגירה של בין 20 ל- 50 שנים גרמו ההקרנות הללו ברבים מהמטופלים להופעה של סוגים שונים של סרטן.

במדינת ישראל לטיפול בהקרנות לגזזת נקשר גם הקשר סוציאלי ייחודי שכן הטיפולים בוצעו בשנות הקמת המדינה בעיקר בעולים ילדים מארצות צפון אפריקה שנלקחו לטיפולים מהמעברות או ממחנות העלייה, ובמקרים רבים, ככל הנראה בלא שהוסברו לחולים סיבות הטיפול ובלי לקבל את הסכמתם המפורשת. כתוצאה מכך נגרמה תחושת פגיעה וקיפוח אצל רבים מהמטופלים ובעקבות זאת החליטה מדינת ישראל על ייסוד חוק לפיצוי נפגעי ההקרנות לגזזת.

מכוח חוק זה הוחלט כי נפגעי ההקרנות יפוצו בפיצויים כספיים בהתאם לחומרת הפגיעה שנגרמה להם. הזכאות לפיצויים נקבעת ע"י ועדה מיוחדת של משרד הבריאות.
















פורום סרטן העור, מלנומה ונקודות חן בניהול ד"ר גלעד

ד"ר גלעד מטפל בנזקי העור שנגרמו לנפגעי הקרנות לגזזת באמצעות טיפולים שמרניים וטיפולים כירורגיים (ניתוחי מוז). בנוסף ניתן לקבל חוות דעת בנושא - לצורך קבלת חוות דעת יש לקיים ביקור ייעוץ פרטי בתשלום נפרד (לא ניתן לביצוע במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים). תיאום תורים לביקור ייעוץ פרטי לצורך חוות דעת יתבצע אך ורק מול מזכירות המרפאה באמצעות דואר אלקטרוני או טלפונית.
 
פורום סרטן העור, מלנומה ונק' חן
 

תחום רפואת העור הוא אחד התחומים הרחבים והמגוונים ברפואה וכמו בתחומים רפואיים רבים אחרים של הרפואה המודרנית, גם בו מתחוללים בשנים האחרונות שינויים מהותיים עם כניסתם של תחומי מחקר חדשים המביאים בעקבותיהם תרופות חדשות וטיפולים חדשניים. רופא העור מכיר ויודע לאבחן למעלה מ- 3000 מחלות שונות, כיצד לאבחן וכיצד לטפל בהן.

לנוחיות הפונים קיימים באתר דפי מידע מגוונים העוסקים בתחומי המומחיות הייחודיים של ד"ר גלעד וכן פירוט של הטיפולים המבוצעים על ידו במרפאה ובחדרי ניתוח בבתי החולים עימם הוא עובד.

המרפאה ממוקמת במיקום מרכזי בירושלים, מתוכננת, מעוצבת ובנויה לנוחיות החולים באופן המאפשר פרטיות מלאה בחדרי הטיפול. במרפאה מתקבלים בהסדר מבוטחי כללית מושלם, מכבי מגן זהב, מאוחדת עדיף ושיא ושב"ן לאומית (בכפוף לתנאי קופות החולים והביטוחים המשלימים), וכן מתקבלים פונים פרטיים (ביטוח רפואי פרטי או ללא כל ביטוח). ​

הקבלה היא אך ורק בתיאום מראש.

שימו לב: ימי ומועדי המרפאות עלולים להשתנות בהתראה קצרה (לחולים רשומים תימסר על כך הודעה בעוד מועד ויתואם תור חדש).

לבקשת תור ניתן לפנות במספר אופנים כמפורט כאן...

ד"ר לי-און גלעד יליד חיפה 1960, נשוי ואב לארבעה.

בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, בעל תואר ד"ר ברפואה וביוכימיה.

התמחה ברפואת עור במחלקת עור של ביה"ח הדסה ובשנת 2004 השתלם בניתוחי MOHS בסן דיאגו קליפורניה.

לשעבר מנהל יחידה לדרמטוכירורגיה וניתוחי MOHS ומנהל המרכז הארצי למחלת הנסן במחלקת עור של ביה"ח הדסה.
מנהל מרפאה לדרמטוכירורגיה וניתוחי מוס, המרכז הרפואי שערי צדק.

יועץ מוכר לביטוחים המשלימים של כל קופות החולים וחברות הביטוח.

טלפון:  02-5633033     |     פקס:  02-5633033     |     דוא"ל:  5633033f@gmail.com     |     כתובת:  עמק רפאים 43ב', קומה ראשונה

אודות

מידע נוסף

המרפאה