הטיפול בנמשים וכתמי שמש בפנים
בנמשים וכתמי שמש המופיעים על עור הפנים ניתן לטפל במספר אמצעים - הבטוח והיעיל שבהם הוא באמצעות לייזר מסוג Alexandrite באורך גל 532nm. אמצעי זה הוא גם היקר והפחות זמין. אמצעי נוסף, פשוט וזמין יחסית, הוא צריבת הכתמים עד לגרימה של כוויות קור שטחיות באמצעות
חנקן נוזלי. מאחר שידוע כי המלנוציטים, המייצרים את הפיגמנט, רגישים לקור הרבה יותר מתאי העור האחרים - כווייה כזו יכולה לגרום באופן סלקטיבי לפגיעה במלנוציטים ולסילוק הפיגמנט מן הכתמים. הסיכונים בטיפול זה קשורים מחד למיומנות המטפל ומאידך לסוג העור של המטופל. במטופלים ממוצא אתני כהה עור ובכאלה שהם בעלי עור כהה בעצמם, יש סכנה בכ- 10% מהמטופלים להופעה של כתם כהה משני לכווייה, הנובע משקיעת פיגמנט בעור כתוצאה מהדלקת שבתהליך ההחלמה מהטיפול. במרכית המקרים כתמים אלה נעלמים לאחר מספר חודשים בהם המטופל מקפיד להמנע מחשיפה לשמש. סיכונים נוספים הם הצטלקות על רקע רגישות של העור או צריבה חזקה מדי ע"י המטפל.

לתכשירי הבהרה מסחריים וכאלה המוכנים במיוחד בבתי מרקחת לפי מרשם מרופא אין תפקיד בטיפול בכתמים נקודתיים אלא בהבהרה כללית של גוון העור והם מיועדים לטיפול בבעיות כגון "מסכת הריון" או כתמי עור נרחבים על רקע של כוויות או נזקי עור אחרים. ד"ר גלעד רושם מרשמים של תרכובות מיוחדות המוכרות כמבהירות את עור הפנים, בריכוזי חומרים ומרכיבים המותאמים אישית לכל מטופל ומטופלת לפי מאפייני העור שלהם והבעיה ממנה הם סובלים.
בכל מקרה, גם כאשר מטפלים בכתמים ונמשים בפנים, אין תחליף להגנה קפדנית מפני השמש באמצעות מסנני קרינה, כובע, הקפדה על שהייה בצל והמנעות מחשיפות
לשמש הניתנות למניעה ובמיוחד בשעות בהן השמש חזקה במיוחד בין 9:30 בבוקר ועד 16:30 אחה"צ. הטיפול בכתמים בפנים הוא תהליך מתמשך ולרוב מלווה בתקופות של התכהות הכתמים (בעיקר באביב ותחילת הקיץ) למרות הטיפול. אסור להתייאש גם כאשר מופיעה התכהות כזו ולהמשיך בטיפולים, לרוב התמדה ושימוש בתכשירים יעילים יכולים להניב בסופו של דבר הבהרה מרשימה ושיפור משמעותי בגוון העור הכללי ובכתמים.

הטיפול בנמשים וכתמי שמש בפנים אינו כלול במסגרת ביקורי יעוץ של הביטוחים המשלימים של קופות החולים ומתבצע במסגרת ביקור פרטי ובתשלום נפרד. החלטה על הטיפול המתאים תתקבל בפגישת יעוץ במסגרת הביטוחים המשלימים. ניתן לתאם תור גם באמצעות דוא"ל.

 

תחום רפואת העור הוא אחד התחומים הרחבים והמגוונים ברפואה וכמו בתחומים רפואיים רבים אחרים של הרפואה המודרנית, גם בו מתחוללים בשנים האחרונות שינויים מהותיים עם כניסתם של תחומי מחקר חדשים המביאים בעקבותיהם תרופות חדשות וטיפולים חדשניים. רופא העור מכיר ויודע לאבחן למעלה מ- 3000 מחלות שונות, כיצד לאבחן וכיצד לטפל בהן.

לנוחיות הפונים קיימים באתר דפי מידע מגוונים העוסקים בתחומי המומחיות הייחודיים של ד"ר גלעד וכן פירוט של הטיפולים המבוצעים על ידו במרפאה ובחדרי ניתוח בבתי החולים עימם הוא עובד.

המרפאה ממוקמת במיקום מרכזי בירושלים, מתוכננת, מעוצבת ובנויה לנוחיות החולים באופן המאפשר פרטיות מלאה בחדרי הטיפול. במרפאה מתקבלים בהסדר מבוטחי כללית מושלם, מכבי מגן זהב, מאוחדת עדיף ושיא ושב"ן לאומית (בכפוף לתנאי קופות החולים והביטוחים המשלימים), וכן מתקבלים פונים פרטיים (ביטוח רפואי פרטי או ללא כל ביטוח). ​

הקבלה היא אך ורק בתיאום מראש.

שימו לב: ימי ומועדי המרפאות עלולים להשתנות בהתראה קצרה (לחולים רשומים תימסר על כך הודעה בעוד מועד ויתואם תור חדש).

לבקשת תור ניתן לפנות במספר אופנים כמפורט כאן...

ד"ר לי-און גלעד יליד חיפה 1960, נשוי ואב לארבעה.

בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, בעל תואר ד"ר ברפואה וביוכימיה.

התמחה ברפואת עור במחלקת עור של ביה"ח הדסה ובשנת 2004 השתלם בניתוחי MOHS בסן דיאגו קליפורניה.

לשעבר מנהל יחידה לדרמטוכירורגיה וניתוחי MOHS ומנהל המרכז הארצי למחלת הנסן במחלקת עור של ביה"ח הדסה.
מנהל מרפאה לדרמטוכירורגיה וניתוחי מוס, המרכז הרפואי שערי צדק.

יועץ מוכר לביטוחים המשלימים של כל קופות החולים וחברות הביטוח.

טלפון:  02-5633033     |     פקס:  02-5633033     |     דוא"ל:  5633033f@gmail.com     |     כתובת:  עמק רפאים 43ב', קומה ראשונה

אודות

מידע נוסף

המרפאה